Planszówki od lat pozostają jedną z najchętniej wybieranych form rozrywki zarówno w gronie rodzinnym, jak i podczas imprezy ze znajomymi. Niezwykłe formy, jakie przybierają dostępne na rynku gry planszowe, powodują, że każdy może znaleźć coś dla siebie i spędzić długie godziny wcielając się w potężnego czarodzieja, dowódcę armii, albo też zbudować potężne imperium w jednej z gier ekonomicznych.

Rok 2020 obfitował w sporo nowości, dlatego też w poniższym artykule przedstawiamy najlepsze gry planszowe w tym roku.

Gry planszowe 2020 – najlepsze planszówki

Niewątpliwie prym pod względem popularności wiodą planszówki o uznanej renomie. W czołówce mamy więc m.in. grę “w której liczy się każde słowo!”, czyli jedną z najpopularniejszych grę słowną od firmy Mattel, a mianowicie Scrabble.

Miłośnicy ekonomicznych potyczek mieli również okazję przenieść się do świata popularnego serialu Rick i Morty za sprawą specjalnej edycji Monopoly, a gracze ceniący sobie nacisk na przedstawianą historię rozkoszowali się bogato ilustrowaną grą Bloom.

Wymieniając najlepsze gry planszowe z ww.taniaksiazka.pl tego roku nie sposób pominąć This War of Mine. Komputerowa gra o tym samym tytule, która odniosła światowy sukces, teraz pozwala doświadczyć horroru wojny i cierpienia z niej wynikającego w formie gry planszowej. Podczas rozgrywki na uczestników gry wywierana jest presja związana z potrzebą zaspokojenia głodu, pragnienia, a także depresją.

Gry planszowe dla dorosłych i dla dzieci

Popularnością cieszyła się również gra planszowa Mafia, która na własnej skórze pozwala przeniknąć do świata gangsterskich porachunków i przywdziać skórę bossa zorganizowanej grupy przestępczej.

Ciekawą propozycją, która urozmaici imprezę w gronie znajomych jest Dixit. Podczas rozgrywki uczestnicy muszą wykazać się kreatywnością i przedstawić historię bądź postać z wylosowanej karty w taki sposób, aby pozostali gracze mogli wybrać kartę adekwatną do tej, którą przedstawiamy. 

Odjechane Jednorożce: Bez Cenzury to propozycja firmy Rebel skierowana do dorosłych, gdzie mamy do czynienia z niezwykle fantazyjną i bezkonkurencyjną grą imprezową, która rozgrzewa emocje. Podczas gry mamy za zadanie zbudowanie armii jednorożców, które w niczym nie przypominają tych znanych z bajek i legend. Tutaj liczy się walka na śmierć i życie, a każdy błąd jest bezwzględnie wykorzystywany. 

Prawdziwy hit stanowi gra planszowa dla dzieci Draftozaur, w której młodzi gracze mają za zadanie kolekcjonowanie dinozaurów różnych gatunków, a w pudełku znajdziemy dwie wersje gry: lato i zima.

Plik wektorowy autorstwa pikisuperstar - pl.freepik.com